Noord-Holland

Afvallen in Amstelveen

Amstelveen zit met naar schatting 45,9 procent volwassenen met overgewicht bijna zes procentpunt onder het landelijk gemiddelde, en dat cijfer beweegt sinds 2012 nauwelijks. Opgeteld ongeveer 34.000 mensen. Van de inwoners sport 62,4 procent wekelijks, het hoogste percentage van alle steden in dit overzicht, en 74,8 procent noemt de eigen gezondheid goed tot zeer goed.

Beweeg over een wijk voor het cijfer

26,1%52,5%
Geschat aandeel volwassenen met overgewicht per wijk in Amstelveen, 2024. Wijken zonder schatting, zoals bedrijventerreinen, blijven ongekleurd.

Overgewicht in Amstelveen in cijfers

Schattingen voor volwassenen uit de Gezondheidsmonitor van GGD’en, CBS en RIVM.

Volwassenen met overgewicht

45,9%

5,7 procentpunt onder landelijklandelijk 51,6%

Waarvan obesitas
13,0%
landelijk 16,7%
Mensen met overgewicht
34.000
van ongeveer 75.000 volwassenen
Verandering sinds 2012
+0,6
procentpunt, in 2012 was het 45,3%

Van 2012 tot 2024

2024Amstelveen45,9%Nederland51,6%
45,3%45,9%20122016202020222024
De Gezondheidsmonitor loopt eens per vier jaar, met een extra meting in 2022.

Vergeleken met de gemeenten in de buurt

Plek66van de 75

Van de 75 plaatsen in dit overzicht staat Amstelveen op plek 66, waarbij plek 1 het hoogste aandeel volwassenen met overgewicht heeft. Binnen Noord-Holland is dat plek 11 van de 13.

Alle plaatsen vergelijken

Overgewicht bij volwassenen, 2024.

De verschillen binnen Amstelveen

Binnen de gemeente zit ruim zesentwintig procentpunt verschil. In Groenelaan ligt de schatting op 52,5 procent, in Uilenstede en Kronenburg op 26,1 procent. Uilenstede is een studentencampus, en daar wonen vrijwel alleen jonge mensen. Zo groot als het klinkt is dat verschil dus niet: het is vooral een verschil in leeftijd.

Uilenstede, Kronenburg

26,1%

Groenelaan

52,5%

gemiddeld 45,9%

Verdeeld over 11 wijken met minimaal 2.000 inwoners.

Geschat aandeel volwassenen met overgewicht en obesitas per wijk, 2024
WijkOvergewichtInwoners
Bankras, Kostverloren48,5%10.635
Bovenkerk - Westwijk Noord49,6%10.630
Elsrijk41,9%12.015
Groenelaan52,5%8.380
Keizer Karelpark48,4%13.185
Patrimonium44,1%3.200
Randwijck39,7%6.085
Stadshart44,6%3.510
Uilenstede, Kronenburg26,1%4.320
Waardhuizen, Middenhoven49,6%13.020
Westwijk Zuid44,6%7.815

Bewegen en gezondheid in Amstelveen

In Amstelveen sporten meer volwassenen elke week dan gemiddeld in Nederland: 62,4 tegen 54,9 procent.

Sport elke week
62,4%
landelijk 54,9%
Haalt de beweegrichtlijn
52,0%
landelijk 48,3%
Noemt de eigen gezondheid goed of zeer goed
74,8%
Heeft moeite met rondkomen
16,2%

Hulp bij afvallen in Amstelveen

Een afvalkliniek is niet de enige weg. Van dichtbij naar online:

  1. Je huisarts

    Bekijkt je gewicht en gezondheid en kan doorverwijzen.

    Gemiddeld 0,9 kilometer van huis

  2. De gecombineerde leefstijlinterventie

    Twee jaar begeleiding via je huisarts, vergoed uit de basisverzekering.

  3. Een diëtist

    Voedingsadvies bij een praktijk in Amstelveen of in de buurt.

  4. GGD Amsterdam

    Regionaal aanbod voor leefstijl en gewicht.

  5. Het ziekenhuis

    Bij ernstig overgewicht, na een verwijzing.

    Gemiddeld 2,8 kilometer van huis

  6. Online medische begeleiding

    Een arts en een coach op afstand.

    Zo werkt Lean Clinic

Afstanden over de weg volgens het CBS, gemiddeld over alle inwoners.

Veelgestelde vragen over Amstelveen

Over deze cijfers

Bron: Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012/2016/2020/2022/2024, GGD'en, CBS en RIVM (bewerking op basis van SMAP-methodiek, RIVM). Dit zijn modelschattingen, geen metingen. Ze laten verschillen tussen gebieden zien.

Wijken onder 2.000 inwoners of zonder schatting tellen niet mee. Opgehaald op 3 augustus 2026, gepubliceerd onder CC BY 4.0. De ruwe cijfers staan bij het RIVM.