Utrecht

Afvallen in Woerden

Woerden zit met naar schatting 49,7 procent volwassenen met overgewicht net onder het landelijk gemiddelde, en dat cijfer beweegt sinds 2012 nauwelijks. In aantallen zijn dat ongeveer 21.000 mensen. Van de inwoners sport 58 procent wekelijks en zegt 11,7 procent moeite te hebben met rondkomen, het laagste percentage van dit overzicht.

Beweeg over een wijk voor het cijfer

42,3%52,7%
Geschat aandeel volwassenen met overgewicht per wijk in Woerden, 2024. Wijken zonder schatting, zoals bedrijventerreinen, blijven ongekleurd.

Overgewicht in Woerden in cijfers

Schattingen voor volwassenen uit de Gezondheidsmonitor van GGD’en, CBS en RIVM.

Volwassenen met overgewicht

49,7%

1,9 procentpunt onder landelijklandelijk 51,6%

Waarvan obesitas
15,1%
landelijk 16,7%
Mensen met overgewicht
21.000
van ongeveer 43.000 volwassenen
Verandering sinds 2012
+1,4
procentpunt, in 2012 was het 48,3%

Van 2012 tot 2024

2024Woerden49,7%Nederland51,6%
48,3%49,7%20122016202020222024
De Gezondheidsmonitor loopt eens per vier jaar, met een extra meting in 2022.

Vergeleken met de gemeenten in de buurt

Plek57van de 75

Van de 75 plaatsen in dit overzicht staat Woerden op plek 57, waarbij plek 1 het hoogste aandeel volwassenen met overgewicht heeft. Binnen Utrecht is dat plek 3 van de 6.

Alle plaatsen vergelijken

Overgewicht bij volwassenen, 2024.

De verschillen binnen Woerden

Tussen de wijken zit ruim zeven procentpunt. In Woerden-West ligt de schatting op 52,7 procent, in Woerden-Oost op 45,4 procent. Voor een gemeente van deze omvang is dat een gematigd verschil, en het volgt vooral het bouwjaar van de wijken.

Woerden-Oost

45,4%

Woerden-West

52,7%

gemiddeld 49,7%

Verdeeld over 6 wijken met minimaal 2.000 inwoners.

Geschat aandeel volwassenen met overgewicht en obesitas per wijk, 2024
WijkOvergewichtInwoners
Harmelen50,3%8.060
Kamerik49,3%3.905
Woerden-Midden50,3%19.645
Woerden-Oost45,4%9.550
Woerden-West52,7%9.320
Zegveld51,1%2.430

Bewegen en gezondheid in Woerden

In Woerden sporten meer volwassenen elke week dan gemiddeld in Nederland: 58 tegen 54,9 procent.

Sport elke week
58,0%
landelijk 54,9%
Haalt de beweegrichtlijn
48,9%
landelijk 48,3%
Noemt de eigen gezondheid goed of zeer goed
75,8%
Heeft moeite met rondkomen
11,7%

Hulp bij afvallen in Woerden

Een afvalkliniek is niet de enige weg. Van dichtbij naar online:

  1. Je huisarts

    Bekijkt je gewicht en gezondheid en kan doorverwijzen.

    Gemiddeld 1,1 kilometer van huis

  2. De gecombineerde leefstijlinterventie

    Twee jaar begeleiding via je huisarts, vergoed uit de basisverzekering.

  3. Een diëtist

    Voedingsadvies bij een praktijk in Woerden of in de buurt.

  4. GGD Regio Utrecht

    Regionaal aanbod voor leefstijl en gewicht.

  5. Het ziekenhuis

    Bij ernstig overgewicht, na een verwijzing.

    Gemiddeld 3,4 kilometer van huis

  6. Online medische begeleiding

    Een arts en een coach op afstand.

    Zo werkt Lean Clinic

Afstanden over de weg volgens het CBS, gemiddeld over alle inwoners.

Veelgestelde vragen over Woerden

Over deze cijfers

Bron: Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012/2016/2020/2022/2024, GGD'en, CBS en RIVM (bewerking op basis van SMAP-methodiek, RIVM). Dit zijn modelschattingen, geen metingen. Ze laten verschillen tussen gebieden zien.

Wijken onder 2.000 inwoners of zonder schatting tellen niet mee. Opgehaald op 3 augustus 2026, gepubliceerd onder CC BY 4.0. De ruwe cijfers staan bij het RIVM.