Zuid-Holland

Afvallen in Vlaardingen

Vlaardingen heeft een van de hoogste schattingen van dit overzicht: 58,1 procent van de volwassenen heeft overgewicht, ruim zes procentpunt boven het landelijk gemiddelde. In aantallen zijn dat ongeveer 36.000 mensen. De stijging sinds 2012 is met 4,3 procentpunt fors. Van de inwoners haalt 40,6 procent de beweegrichtlijn, het laagste percentage hier.

Beweeg over een wijk voor het cijfer

54,2%61,4%
Geschat aandeel volwassenen met overgewicht per wijk in Vlaardingen, 2024. Wijken zonder schatting, zoals bedrijventerreinen, blijven ongekleurd.

Overgewicht in Vlaardingen in cijfers

Schattingen voor volwassenen uit de Gezondheidsmonitor van GGD’en, CBS en RIVM.

Volwassenen met overgewicht

58,1%

6,5 procentpunt boven landelijklandelijk 51,6%

Waarvan obesitas
21,4%
landelijk 16,7%
Mensen met overgewicht
36.000
van ongeveer 61.000 volwassenen
Verandering sinds 2012
+4,3
procentpunt, in 2012 was het 53,8%

Van 2012 tot 2024

2024Vlaardingen58,1%Nederland51,6%
53,8%58,1%20122016202020222024
De Gezondheidsmonitor loopt eens per vier jaar, met een extra meting in 2022.

Vergeleken met de gemeenten in de buurt

Plek3van de 75

Van de 75 plaatsen in dit overzicht staat Vlaardingen op plek 3, waarbij plek 1 het hoogste aandeel volwassenen met overgewicht heeft. Binnen Zuid-Holland is dat plek 1 van de 15.

Alle plaatsen vergelijken

Overgewicht bij volwassenen, 2024.

De verschillen binnen Vlaardingen

Tussen de wijken zit ruim zeven procentpunt. In de Westwijk ligt de schatting op 61,4 procent, in de Vettenoordse Polder op 54,2 procent. Beide zijn naoorlogse wijken, en dat verklaart waarom het verschil kleiner is dan in steden met een welvarend centrum. Het hoge cijfer geldt breed.

Vettenoordse Polder

54,2%

Westwijk

61,4%

gemiddeld 58,1%

Verdeeld over 7 wijken met minimaal 2.000 inwoners.

Geschat aandeel volwassenen met overgewicht en obesitas per wijk, 2024
WijkOvergewichtInwoners
Centrum57,5%15.655
Holy Noord58,7%13.270
Holy Zuid58,7%11.705
Oostwijk55,0%7.565
Vettenoordse Polder54,2%2.640
Vlaardinger Ambacht57,0%12.740
Westwijk61,4%12.815

Bewegen en gezondheid in Vlaardingen

In Vlaardingen sporten minder volwassenen elke week dan gemiddeld in Nederland: 47,8 tegen 54,9 procent.

Sport elke week
47,8%
landelijk 54,9%
Haalt de beweegrichtlijn
40,6%
landelijk 48,3%
Noemt de eigen gezondheid goed of zeer goed
67,5%
Heeft moeite met rondkomen
19,1%

Hulp bij afvallen in Vlaardingen

Een afvalkliniek is niet de enige weg. Van dichtbij naar online:

  1. Je huisarts

    Bekijkt je gewicht en gezondheid en kan doorverwijzen.

    Gemiddeld 0,8 kilometer van huis

  2. De gecombineerde leefstijlinterventie

    Twee jaar begeleiding via je huisarts, vergoed uit de basisverzekering.

  3. Een diëtist

    Voedingsadvies bij een praktijk in Vlaardingen of in de buurt.

  4. GGD Rotterdam-Rijnmond

    Regionaal aanbod voor leefstijl en gewicht.

  5. Het ziekenhuis

    Bij ernstig overgewicht, na een verwijzing.

    Gemiddeld 4 kilometer van huis

  6. Online medische begeleiding

    Een arts en een coach op afstand.

    Zo werkt Lean Clinic

Afstanden over de weg volgens het CBS, gemiddeld over alle inwoners.

Veelgestelde vragen over Vlaardingen

Over deze cijfers

Bron: Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012/2016/2020/2022/2024, GGD'en, CBS en RIVM (bewerking op basis van SMAP-methodiek, RIVM). Dit zijn modelschattingen, geen metingen. Ze laten verschillen tussen gebieden zien.

Wijken onder 2.000 inwoners of zonder schatting tellen niet mee. Opgehaald op 3 augustus 2026, gepubliceerd onder CC BY 4.0. De ruwe cijfers staan bij het RIVM.