Noord-Brabant

Afvallen in Roosendaal

Roosendaal hoort bij de steden met de hoogste schattingen: 57,5 procent van de volwassenen heeft overgewicht, bijna zes procentpunt boven het landelijk gemiddelde. Dat zijn ongeveer 37.000 mensen. Sinds 2012 liep het op van 54,1 procent. Van de Roosendalers haalt 43,4 procent de beweegrichtlijn en sport 49,5 procent wekelijks, allebei onder het landelijk beeld.

Beweeg over een wijk voor het cijfer

52,0%59,9%
Geschat aandeel volwassenen met overgewicht per wijk in Roosendaal, 2024. Wijken zonder schatting, zoals bedrijventerreinen, blijven ongekleurd.

Overgewicht in Roosendaal in cijfers

Schattingen voor volwassenen uit de Gezondheidsmonitor van GGD’en, CBS en RIVM.

Volwassenen met overgewicht

57,5%

5,9 procentpunt boven landelijklandelijk 51,6%

Waarvan obesitas
20,0%
landelijk 16,7%
Mensen met overgewicht
37.000
van ongeveer 64.000 volwassenen
Verandering sinds 2012
+3,4
procentpunt, in 2012 was het 54,1%

Van 2012 tot 2024

2024Roosendaal57,5%Nederland51,6%
54,1%57,5%20122016202020222024
De Gezondheidsmonitor loopt eens per vier jaar, met een extra meting in 2022.

Vergeleken met de gemeenten in de buurt

Plek5van de 75

Van de 75 plaatsen in dit overzicht staat Roosendaal op plek 5, waarbij plek 1 het hoogste aandeel volwassenen met overgewicht heeft. Binnen Noord-Brabant is dat plek 1 van de 9.

Alle plaatsen vergelijken

Overgewicht bij volwassenen, 2024.

De verschillen binnen Roosendaal

De verschillen tussen de wijken zijn hier kleiner dan het stadsgemiddelde doet vermoeden. In Groot Kroeven ligt de schatting op 59,9 procent, in het Centrum op 52,9 procent, zeven procentpunt ertussen. Het hoge cijfer is dus geen kwestie van een paar wijken, het geldt vrij breed.

Centrum

52,9%

Groot Kroeven

59,9%

gemiddeld 57,5%

Verdeeld over 9 wijken met minimaal 2.000 inwoners.

Geschat aandeel volwassenen met overgewicht en obesitas per wijk, 2024
WijkOvergewichtInwoners
Centrum52,9%7.060
Groot Kroeven59,9%10.840
Kortendijk56,7%11.060
Langdonk59,1%5.120
Noord59,6%7.605
Oost58,0%5.565
Tolberg56,3%11.795
West59,4%7.640
Wouw57,0%4.850

Bewegen en gezondheid in Roosendaal

In Roosendaal sporten minder volwassenen elke week dan gemiddeld in Nederland: 49,5 tegen 54,9 procent.

Sport elke week
49,5%
landelijk 54,9%
Haalt de beweegrichtlijn
43,4%
landelijk 48,3%
Noemt de eigen gezondheid goed of zeer goed
69,3%
Heeft moeite met rondkomen
16,1%

Hulp bij afvallen in Roosendaal

Een afvalkliniek is niet de enige weg. Van dichtbij naar online:

  1. Je huisarts

    Bekijkt je gewicht en gezondheid en kan doorverwijzen.

    Gemiddeld 0,9 kilometer van huis

  2. De gecombineerde leefstijlinterventie

    Twee jaar begeleiding via je huisarts, vergoed uit de basisverzekering.

  3. Een diëtist

    Voedingsadvies bij een praktijk in Roosendaal of in de buurt.

  4. GGD West-Brabant

    Regionaal aanbod voor leefstijl en gewicht.

  5. Het ziekenhuis

    Bij ernstig overgewicht, na een verwijzing.

    Gemiddeld 3,7 kilometer van huis

  6. Online medische begeleiding

    Een arts en een coach op afstand.

    Zo werkt Lean Clinic

Afstanden over de weg volgens het CBS, gemiddeld over alle inwoners.

Veelgestelde vragen over Roosendaal

Over deze cijfers

Bron: Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012/2016/2020/2022/2024, GGD'en, CBS en RIVM (bewerking op basis van SMAP-methodiek, RIVM). Dit zijn modelschattingen, geen metingen. Ze laten verschillen tussen gebieden zien.

Wijken onder 2.000 inwoners of zonder schatting tellen niet mee. Opgehaald op 3 augustus 2026, gepubliceerd onder CC BY 4.0. De ruwe cijfers staan bij het RIVM.