Limburg

Afvallen in Roermond

In Roermond heeft naar schatting 54,3 procent van de volwassenen overgewicht, bijna drie procentpunt boven het landelijk gemiddelde. Opgeteld ongeveer 27.000 mensen. De ervaren gezondheid valt op: 67,8 procent noemt die goed tot zeer goed, het laagste percentage van de steden in deze groep. Bij 18,6 procent gaat het om obesitas.

Beweeg over een wijk voor het cijfer

48,5%59,4%
Geschat aandeel volwassenen met overgewicht per wijk in Roermond, 2024. Wijken zonder schatting, zoals bedrijventerreinen, blijven ongekleurd.

Overgewicht in Roermond in cijfers

Schattingen voor volwassenen uit de Gezondheidsmonitor van GGD’en, CBS en RIVM.

Volwassenen met overgewicht

54,3%

2,7 procentpunt boven landelijklandelijk 51,6%

Waarvan obesitas
18,6%
landelijk 16,7%
Mensen met overgewicht
27.000
van ongeveer 50.000 volwassenen
Verandering sinds 2012
+1,6
procentpunt, in 2012 was het 52,7%

Van 2012 tot 2024

2024Roermond54,3%Nederland51,6%
52,7%54,3%20122016202020222024
De Gezondheidsmonitor loopt eens per vier jaar, met een extra meting in 2022.

Vergeleken met de gemeenten in de buurt

Plek23van de 75

Van de 75 plaatsen in dit overzicht staat Roermond op plek 23, waarbij plek 1 het hoogste aandeel volwassenen met overgewicht heeft. Binnen Limburg is dat plek 4 van de 6.

Alle plaatsen vergelijken

Overgewicht bij volwassenen, 2024.

De verschillen binnen Roermond

Tussen de wijken zit bijna elf procentpunt. In Donderberg ligt de schatting op 59,4 procent, in het Centrum op 48,5 procent. Donderberg is een naoorlogse wijk met veel gestapelde woningbouw, en dat type wijk komt in heel Nederland hoger uit dan het stadsgemiddelde.

Centrum

48,5%

Donderberg

59,4%

gemiddeld 54,3%

Verdeeld over 8 wijken met minimaal 2.000 inwoners.

Geschat aandeel volwassenen met overgewicht en obesitas per wijk, 2024
WijkOvergewichtInwoners
Centrum48,5%11.430
Donderberg59,4%7.210
Herten50,3%8.375
Hoogvonderen58,8%3.270
Maasniel54,6%7.760
Roermond-Oost57,7%6.315
Roermond-Zuid56,5%6.205
Swalmen56,5%8.885

Bewegen en gezondheid in Roermond

In Roermond sporten minder volwassenen elke week dan gemiddeld in Nederland: 50,9 tegen 54,9 procent.

Sport elke week
50,9%
landelijk 54,9%
Haalt de beweegrichtlijn
45,5%
landelijk 48,3%
Noemt de eigen gezondheid goed of zeer goed
67,8%
Heeft moeite met rondkomen
15,6%

Hulp bij afvallen in Roermond

Een afvalkliniek is niet de enige weg. Van dichtbij naar online:

  1. Je huisarts

    Bekijkt je gewicht en gezondheid en kan doorverwijzen.

    Gemiddeld 1 kilometer van huis

  2. De gecombineerde leefstijlinterventie

    Twee jaar begeleiding via je huisarts, vergoed uit de basisverzekering.

  3. Een diëtist

    Voedingsadvies bij een praktijk in Roermond of in de buurt.

  4. GGD Limburg-Noord

    Regionaal aanbod voor leefstijl en gewicht.

  5. Het ziekenhuis

    Bij ernstig overgewicht, na een verwijzing.

    Gemiddeld 2,8 kilometer van huis

  6. Online medische begeleiding

    Een arts en een coach op afstand.

    Zo werkt Lean Clinic

Afstanden over de weg volgens het CBS, gemiddeld over alle inwoners.

Veelgestelde vragen over Roermond

Over deze cijfers

Bron: Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012/2016/2020/2022/2024, GGD'en, CBS en RIVM (bewerking op basis van SMAP-methodiek, RIVM). Dit zijn modelschattingen, geen metingen. Ze laten verschillen tussen gebieden zien.

Wijken onder 2.000 inwoners of zonder schatting tellen niet mee. Opgehaald op 3 augustus 2026, gepubliceerd onder CC BY 4.0. De ruwe cijfers staan bij het RIVM.