Zuid-Holland

Afvallen in Den Haag

Den Haag zit met naar schatting 49,5 procent volwassenen met overgewicht net onder het landelijk gemiddelde van 51,6 procent, en dat cijfer is sinds 2012 nauwelijks bewogen. In absolute aantallen gaat het om ongeveer 225.000 mensen. Het gemiddelde zegt weinig, want de wijken liggen ver uit elkaar.

Beweeg over een wijk voor het cijfer

37,0%66,9%
Geschat aandeel volwassenen met overgewicht per wijk in Den Haag, 2024. Wijken zonder schatting, zoals bedrijventerreinen, blijven ongekleurd.

Overgewicht in Den Haag in cijfers

Schattingen voor volwassenen uit de Gezondheidsmonitor van GGD’en, CBS en RIVM.

Volwassenen met overgewicht

49,5%

2,1 procentpunt onder landelijklandelijk 51,6%

Waarvan obesitas
16,6%
landelijk 16,7%
Mensen met overgewicht
225.000
van ongeveer 455.000 volwassenen
Verandering sinds 2012
Gelijk
procentpunt, in 2012 was het 49,2%

Van 2012 tot 2024

2024Den Haag49,5%Nederland51,6%
49,2%49,5%20122016202020222024
De Gezondheidsmonitor loopt eens per vier jaar, met een extra meting in 2022.

Vergeleken met de gemeenten in de buurt

Plek59van de 75

Van de 75 plaatsen in dit overzicht staat Den Haag op plek 59, waarbij plek 1 het hoogste aandeel volwassenen met overgewicht heeft. Binnen Zuid-Holland is dat plek 13 van de 15.

Alle plaatsen vergelijken

Overgewicht bij volwassenen, 2024.

De verschillen binnen Den Haag

Tussen Bouwlust met 61,3 procent en de Vogelwijk met 37 procent zit vierentwintig procentpunt. Dat zijn twee wijken in dezelfde stad, met dezelfde gemeente en dezelfde voorzieningen. In Den Haag zegt 23,5 procent van de volwassenen moeite te hebben met rondkomen, en die verdeling loopt vrijwel parallel.

Vogelwijk

37,0%

Bouwlust

61,3%

gemiddeld 49,5%

Verdeeld over 36 wijken met minimaal 2.000 inwoners.

Geschat aandeel volwassenen met overgewicht en obesitas per wijk, 2024
WijkOvergewichtInwoners
Archipelbuurt37,6%6.360
Belgisch Park40,9%8.385
Benoordenhout37,7%14.920
Bezuidenhout39,1%19.835
Binckhorst43,3%2.075
Bohemen en Meer en Bos46,8%4.955
Bomen- en Bloemenbuurt44,2%14.940
Bouwlust61,3%29.530
Centrum42,7%22.090
Duindorp55,1%5.785

Bewegen en gezondheid in Den Haag

In Den Haag sport 54 procent van de volwassenen elke week, vrijwel gelijk aan het landelijke cijfer van 54,9 procent.

Sport elke week
54,0%
landelijk 54,9%
Haalt de beweegrichtlijn
50,2%
landelijk 48,3%
Noemt de eigen gezondheid goed of zeer goed
68,6%
Heeft moeite met rondkomen
23,5%

Hulp bij afvallen in Den Haag

Een afvalkliniek is niet de enige weg. Van dichtbij naar online:

  1. Je huisarts

    Bekijkt je gewicht en gezondheid en kan doorverwijzen.

    Gemiddeld 0,7 kilometer van huis

  2. De gecombineerde leefstijlinterventie

    Twee jaar begeleiding via je huisarts, vergoed uit de basisverzekering.

  3. Een diëtist

    Voedingsadvies bij een praktijk in Den Haag of in de buurt.

  4. GGD Haaglanden

    Regionaal aanbod voor leefstijl en gewicht.

  5. Het ziekenhuis

    Bij ernstig overgewicht, na een verwijzing.

    Gemiddeld 2,5 kilometer van huis

  6. Online medische begeleiding

    Een arts en een coach op afstand.

    Zo werkt Lean Clinic

Afstanden over de weg volgens het CBS, gemiddeld over alle inwoners.

Veelgestelde vragen over Den Haag

Over deze cijfers

Bron: Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012/2016/2020/2022/2024, GGD'en, CBS en RIVM (bewerking op basis van SMAP-methodiek, RIVM). Dit zijn modelschattingen, geen metingen. Ze laten verschillen tussen gebieden zien.

Wijken onder 2.000 inwoners of zonder schatting tellen niet mee. Opgehaald op 3 augustus 2026, gepubliceerd onder CC BY 4.0. De ruwe cijfers staan bij het RIVM.